Na szpilkach

Już od lat wiadomo, że kobieta w szpilkach jest sexi, a wysokie obcasy są atrybutem kobiecości. Ponadto każda z nas czuje się lepiej, bo kiedy idzie, to  przykuwa męskie spojrzenia. Wysokie obcasy są zawsze na czasie, są idealnym dodatkiem do letniej sukienki, a także do jesienno-zimowej garderoby. Pasują  zarówno do jeansów jak i do krótkich spódniczek. W takich butach kobieta zawsze wygląd się atrakcyjnie.

Buty na obcasie sprawiają, że sylwetka się prostuje. Podnoszą się pośladki i lepiej staje się wyeksponowany biust. W szpilkach chodzi się wolniej. Dostojniej, a kroki stawia się bardziej kobieco. Chód staje się rozkołysany, nogi wydają się dłuższe, sylwetka na smuklejszą, a  chód jest bardziej zmysłowy. Prawie 90% ankietowanych mężczyzn uważa, że bardziej podobają im się kobiety w butach na obcasie, niż w butach na płaskim obcasie.

Aby zgrabnie chodzić w szpilkach, należy się tego chodu nauczyć. Odpowiednio rozłożyć ciężar ciała i nie stawiać stopy na pięcie. Oczywiście szpilki nie są najwygodniejszym obuwiem i pod tym względem nie mogą równać się z balerinkami. Nawet w drogich szpilkach da się wytrzymać tylko kilka godzin. Długotrwałe noszenie szpilek może spowodować osłabienie mięśnia łydki, uszkodzenie stopy, a z czasem też deformację ścięgna Achillesa. Dlatego bardzo wysokie szpilki można zakładać sporadycznie, na wyjątkowe okazje.

Znacznie zdrowsze są koturny.  Bez ograniczeń można nosić buty na obcasach, których wartość nie przekracza 5cm.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej