Stopy w balerinach

Trudno dobrać wygodne buty. Każdy rodzaj obuwia ma bowiem swoje wady i zalety. Również tak popularne ostatnio baleriny nie są idealnie wygodnymi butami pasującymi bez zastrzeżeń na wszystkie stopy. Oczywiście cienkie i miękkie podeszwy balerinek stymulują mięśnie stóp do większej pracy. Ponadto stopa w balerinach zachowuje się bardziej naturalnie, a stymulowane i ćwiczone mięśnie poprawiają jej funkcjonowanie.

Niestety, płaskie buty z niemal nieistniejącym obcasem zwiększają jednak nacisk na stawy kolanowe i biodrowe. Dla osób które mają problemy z biodrami i stawami kolanowymi, takie buty na zupełnie płaskim, cienkim obcasem nie są wskazane. Ponadto, balerinki ze zwężonym czubkiem nie wpływają korzystnie dla stopy i mogą powodować deformacje palców. Dlatego znacznie lepiej dla naszych stóp jest wybierać klasyczne, szersze w palcach modele.

Buty nie powinny być też zbyt małe. Jeśli są dobrze doprane i wyprofilowane to i tak będą się dobrze trzymać na stopie. Zawsze należy kupować buty dopiero po ich dokładnym wypróbowaniu. Dlatego zanim zapłacimy za nie, należy się kilka razy przejść po sklepie, aby je wypróbować i nie mieć wątpliwości, że będzie się w nich wygodnie chodziło. Należy w nich podskoczyć i podbiec.

Chodzenie w nich powinno być swobodne, a buty powinny na stopach dobrze leżeć. Nie powinny z nich spadać ani obcierać pięt. Tylko takie obuwie pozwoli nam się wygodnie poruszać.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej