Ukryć masywne ramiona

Polki starają się dobrze ubierać, ale nie zawsze radzą sobie z pewnymi niedoskonałościami swojej sylwetki, które zamiast tuszować, niepotrzebnie je eksponują.  Wiele kobiet narzeka na masywne ramiona, które są czasem także umięśnione, za szerokie, bądź po prostu nieapetyczne.

Czasem chcemy je zatuszować, ale popełniamy wiele błędów. Należy pamiętać o tym, że zdecydowanie zabronione są wszelkie fasony, które narażają ramiona na pełną ekspozycję, czyli topy i sukienki na ramiączkach, tuby, bustiery lub sukienki czy bluzki wiązane na szyi. Należy tez unikać krótkich rękawków, szczególnie tych ciętych po skosie. Krótki rękaw nie powinien być zbyt wąski lub za bardzo opinać ramion. Trzeba zapomnieć o bufkach, poduszkach i rękawach zakończonych gumką.

Należy nosić bluzki, które ukrywają ramiona, czyli o długości do łokcia lub dłuższe. Odpowiednie proporcje ramionom dodadzą także rękawy rozszerzane lub zakończone falbaną. Warto  nosić bluzki o luźnych zwiewnych rękawach, nieco zbluzowanych. Ważne jest także, aby materiał wokół ramion swobodnie z nich zwisał, zamiast uporczywie do nich przylegać.

Od ramion można skutecznie odwrócić uwagę odpowiednim dołem. Dobre będą rozszerzane fasony, takie jak spódnice o kroju litery A, czy spodnie dzwony. Należy unikać natomiast spódnic i spodni zwężających się ku dołowi. Zasada jest bowiem taka, że mały dół tylko optycznie powiększy ramiona i sprawi, że sylwetka będzie wyglądała jak odwrócony trójkąt.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej