Odpowiednio dobrana biżuteria

Biżuteria jest bardzo pożądanym elementem każdego stroju. Często niedoceniana biżuteria doskonale podkreśla seksapil i przyciąga męskie spojrzenia. Biżuterię, podobnie jak i cały ubiór należy dobrać do okazji. Bo co odpowiednie na wieczór może się okazać zupełnie nie pasujące do pracy czy na oficjalne spotkanie biznesowe. W zakupie biżuterii kierujemy się różnymi aspektami. W doborze biżuterii liczy się przede wszystkim cena.

Najbardziej eleganckie są metale i kamienie szlachetne.

Jednak taka biżuteria jest bardzo droga. Dlatego w takim przypadku nie należy kierować się sezonową modą. Najlepiej kupić coś ponadczasowego, co zawsze będzie modne. Przed zakupem warto biżuterie przymierzyć. Czy długość łańcuszka jest odpowiednia, czy zawieszka nie przeszkadza i czy po prostu ten styl pasuje do nas. Jeśli pojawią się wątpliwości warto kupić najpierw imitację i sprawdzić, czy taki rodzaj biżuterii będzie nam pasował. Jeśli tak, to zainwestujmy. Kiedyś kupowane całe komplety – kolczyki, łańcuszki i bransoletki z jednej serii. Dziś na czasie są połączenia innych elementów i materiałów. 

Połączenia metali nieszlachetnych z plastikiem są dziś bardzo trendy. Można też połączyć je  z wiszącym naszyjnikiem z żywicy lub egzotycznego drewna. Jest kilka zasad według których dobiera się biżuterię. Przede wszystkim długie naszyjniki pomogą optycznie wydłużyć kwadratową lub okrągłą twarz i  wysmuklić ciało. Ponadto, kolor naszyjnika należy dobierać do od-cienia skóry. Natomiast wielość pierścionków należy dobierać do wielkości palców.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej