Zrobić dobre wrażenie

W pewnych sytuacjach mamy dylemat, jak się ubrać. Tak jest często w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej. Trudno jest radzić, jak się ubrać aby dostać pracę, ale istnieją zasady, które można zastosować, żeby sprawiać dobre wrażenie. Przede wszystkim, jako to by nie miała być praca, zawsze należy wyglądać elegancko i profesjonalnie.

Wprawdzie mądrością życiową jest powiedzenie, że nie szata zdobi człowieka, ale jednak pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Bo tak naprawdę, gdy kogoś nie znamy, to oceniamy go właśnie po wyglądzie, sposobie mówienia i po tym, jak się zachowuje. Dlatego warto zaskoczyć  pracodawcę klasyczną elegancją, aby zrobić wrażenie osoby mądrej, zdecydowanej i godnej zaufania. Wrażenie profesjonalizmu najłatwiej jest  osiągnąć dzięki prostym, klasycznym fasonom, odpowiedniej kolorystyce oraz doskonałym gatunkowo tkaninom.

W biznesie liczy się przede wszystkim żakiet, garnitur, biała koszula i przede wszystkim spódnica czy sukienka. Najbezpieczniej jest wybrać czernie, szarości lub biel a najlepiej w połączeniach np. szarości i bieli lub czerni i bieli. Należy zapomnieć o dużych dekoltach, odsłoniętych ramionach czy plecach.

Również sukienka czy spódnica nie może być zbyt krótka, a na nogach zawsze powinno się mieć pończochy, a obuwie nie może być odkryte. Makijaż można wykonać tylko dyskretny a włosy powinny być starannie uczesane i jeśli długie, to raczej spięte. Najlepsza długość spódnicy to tuż przed kolana. W  świecie biznesu panuje reguła, że wszyscy ubierają się podobnie, według ogólnie przyjętych kanonów.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej