Jaki nastrój - taki ubiór

Specjaliści od mody twierdzą, że ubieramy się tak, jak się czujemy. Czasem jednak warto zastosować ubraniową terapię i spróbować poprawić sobie humor, odpowiednio się ubierając. Kolorowe ubrania dodają energii i siły. Ponadto mogą poprawić nam nastrój i pomóc odzyskać dobre samopoczucie.

Ponadto, od koloru stroju zależy jak postrzegają nas ludzie. W jaskrawych barwach uznają nas za energiczną i pewną siebie osobę, zadowoloną i pełną życia. Szare barwy zniechęcają ludzi. Jednak należy ubierać się świadomie i mimo to dbać aby nasz wizerunek być spójny z charakterem i sposobem bycia. Czasem jednak warto także przemyśleć to jak się ubieramy i zmienić swój wizerunek. 

Zasadą jest także, że należy również ubierać się stosowanie do okoliczności. Dlatego inaczej ubierzemy się na spotkanie z przyjaciółmi, inaczej do pracy a jeszcze inaczej do pracy w biurze.  I to właśnie jak wyglądamy w pracy jest bardzo istotne. Bowiem krzykliwy i ekstrawagancki strój w biurze nie jest widziany i zawsze będzie raził. Natomiast ubierając się odpowiednio, można sobie zjednać szefa, współpracowników i klientów. Czasem warto też upodobnić się do środowiska, bo im bardziej jest ono spójne i zgrane, tym trudniej jest mu zaakceptować osoby wyglądające zupełnie inaczej. Strojem skutecznie można kształtować swój wizerunek i warto ten sposób wykorzystywać.  Jeśli sami nie potrafimy dobrać sobie ubrań, zawsze możemy skorzystać z pomocy stylisty.


Ubranie idealnie leżące

Odpowiednio dobrane ubranie jest bardzo ważne. Ale nie jest łatwo kupić ubranie takie, aby idealnie pasowało. W dobrze skrojonych i dopasowanych ubraniach wygląda się smuklej i zgrabniej niż w tych za dużych albo za małych. Dlatego należy bardzo długo i starannie mierzyć sukienki. Nie należy także sugerować się  rozmiarem na wieszaku, bo każdy producent ma dziś swoją numerację, która może się znacznie różnić od innych.

Przeważnie jest ona zaniżona lub zawyżona. Do przymierzalni należy wziąć rozmiar który aktualnie nosimy lub dwa dodatkowe – mniejszy i większy. Sukienka musi być idealnie dopasowana. Podobnie jak i spodnie, które dobrze muszą leżeć na pośladkach.  Powinny być obcisłe, ale nie za ciasne.  Natomiast spódnice powinny mieć długość do kolan, bo dłuższe są niezbyt korzystne dla większości sylwetek. Błędy popełniany zazwyczaj przy kupowaniu marynarek. Nie mogą być one za ciasne i nie dopinać się na biuście. Lepiej kupić marynarkę o rozmiar większą. Zaś długość marynarki powinna sięgać poniżej kości biodrowych, a rękawów mniej więcej do dłoni. 

Ubrania zawsze należy mierzyć na to, na czym je później będziemy nosić. Chodzi o to, żeby kupując futro nie mierzyć go na koszulkę na ramiączkach, ale na sweter. Bo tak się będziemy ubierać zimą. Aby łatwiej było zrobić ubraniowe zakupy, najlepiej założyć obcisły top, spódnicę i wsuwane pantofle. Warto też zabrać ze sobą krytyczną koleżankę.

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej