Strój do biura

Ubranie do pracy należy dobierać odpowiednio do branży lub stanowiska. Szczególnie jeśli pracujemy w biurze, warto zaopatrzyć w odpowiednie zestawy garderoby. Choć dress code w firmach różni się, generalne zasady dla sektora biurowego pozostają podobne. Przede wszystkim, w biurach już od lat obowiązują stonowane kolory.

Dlatego należy wybierać sprawdzone szarości, biele, granaty i beże. Dozwolone są oczywiście nieduże wzory i elementy ożywiające całość, ale jednak pod warunkiem, że to nie są bardzo rzucające się w oczy dodatki. W biurze, jeśli chodzi o spódnicę, doskonale sprawdza się długość w okolicach kolana, a najlepiej jeśli są to ołówkowe spódnice i sukienki.

Najlepiej w połączeniu z eleganckim żakietem. Biżuteria do biura powinna być dyskretna i w umiarkowanej ilości. Najlepiej by to były małe kolczyki i pierścionek lub delikatny łańcuszek i bransoletka. Makijaż nie jest w zasadzie wskazany, ale jeśli już, to koniecznie dyskretny, bez czerwonych paznokci i błyszczących ceni do powiek. Fryzura również nie może skupiać na sobie uwagi, być elegancka, stonowana,  a długie włosy najlepiej upięte w kok.

Warto także zainwestować w sporą, dobrą gatunkowo torebkę, w której zmieścimy kalendarz, telefon i książkę do czytania w drodze do pracy, jeśli poruszamy się komunikacją miejską. Do biura nie nosimy sandałów, ale zabudowane czółenka na średnim obcasie. Do spodni i w mniej obowiązujących sytuacjach dopuszczalne są wygodne i modne mokasyny lub baleriny.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej