Na plażę

Osoby które mają kompleksy w kwestii swojej figury, zawsze mają wielki problem z doborem odpowiedniego kostiumu kąpielowego. Na plaży czują się niezręcznie i niechętnie się rozbierają.

Tymczasem wystarczy tylko poszukać w sklepach z bielizną i zaopatrzyć się w odpowiedni kostium, który zatuszuje to czego nie chcemy pokazać, a uwydatni to, co jest atutem naszego ciała. To zadanie nie jest proste, ale warto się pomęczyć, aby czuć się dobrze, kąpać się i opalać na urlopie. Odpowiednio dobranym kostiumem kąpielowym można na przykład optycznie wydłużyć nogi, zwęzić talię, a nawet powiększyć biust. Wystarczy wybrać kostium o odpowiednim kroju.

Jeśli chcemy wyszczuplić optycznie talię, warto zakupić jednoczęściowy kostium kąpielowy. Wybierając taki z pionowymi wzorami, najlepiej pasami, skutecznie można optycznie wysmuklić sylwetkę. Natomiast kostiumy z wycięciami na bokach będą seksownie podkreślały smukłość talii. Zazwyczaj mamy problem z wydłużeniem nóg. W takim przypadku wystarczy zastosować wycięte bikini. Najlepiej nosić kostiumy z wąskimi paseczkami w talii. Zaś wybierając sznurowane majteczki, można samodzielnie zdecydować, na jakiej wysokości je zawiązać.

Aby schować duży biust, warto wybrać stroje z mocno zabudowanymi stanikami. Miseczki powinny dobrze obejmować piersi, a szerokie paski solidnie je podtrzymywać. Najlepiej wybrać stanik wiązany na szyi. W przypadku małego biustu, zasada jest taka, że im więcej będzie na staniku falbanek, marszczeń, wyrazistych wzorów i kolorów, tym biust będzie się wydawał większy . Wyszczuplić biodra można ubierając się w dość mocno zabudowane majtki z szerokimi paskami lub krótkie szorty z niskim stanem, bez wzorzystych tkanin.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej