Ubranie w podróży

W drogę należy ubierać się przede wszystkim wygodnie. Jednak nie oznacza to, że najlepiej jest podróżować w starym, rozciągniętym domowym dresie. Jeśli wybieramy się w długą podróż samolotem czy pociągiem, nie ma znaczenia pora roku, bowiem dzięki klimatyzacji bądź ogrzewaniu, w środkach transportu cały rok utrzymywana jest stała, podobna temperatura.

Wybierając się w podróż, najlepiej jest mieć na sobie dwie warstwy - lekką i ciepłą, bowiem w kilku lub kilkunasto-godzinnej podróży będzie ci raz zimno, raz gorąco. Najlepszy będzie bawełniany T-shirt, na który warto nałożyć gruby, miły w dotyku, nie gryzący kardigan. Najlepiej jak będzie to sweter obszerny, którym w razie zimna będzie można się przykryć. Na dół najlepiej założyć  spodnie.

Najlepiej, żeby były to tregginsy lub legginsy, które są miękkie, strechowe i nie będą się wpijały w uda czy pośladki nawet przy długim siedzeniu w jednej pozycji. Dobrze jest też zabrać ze sobą szal z delikatnej tkaniny, aby zakryć szyję w przypadku zbyt chłodnej klimatyzacji lub zwinąć ją w kłębek zamiast poduszki. Warto założyć buty na płaskim obcasie, najlepiej bez wiązania czy zapinania, które będzie można szybko zdjąć w podróży.

Warto też zadbać o wygodną bieliznę. Przyda się też stylowa duża torba podręczna z boczna kieszonką na najpotrzebniejsze rzeczy jak bilety czy paszport. Nie zapomnijmy też o zegarku, bo komórkę w samolocie należy wyłączyć.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej