Stosownie do okoliczności

Nie należy ślepo podążać za modą, ale ubierać się odpowiednio do okoliczności. Zawsze dobrze jest upodobnić się do grupy, z którą zamierzamy się porozumieć. Należy więc przestrzegać zasad, które obowiązują w danym środowisku. Podobno poprzez swój strój i wizerunek można zyskać zaufanie innych ludzi. Ważne jest jednak, żeby ubierać się stosownie do miejsca i okoliczności. Szczególnie w środowisku biznesowym  ważna jest unifikacja stroju, a zupełnie zakazany jest indywidualizm.

Obowiązują krawaty i garnitury dla mężczyzn, dla kobiet garsonki, proste sukienki, koszule. Kolory stonowane, czernie, biele szarości. Jak najmniej ozdób, zakryte ramiona, plecy, dekolty i stopy. Spódnice nie mogą być zbyt krótkie, a makijaż tylko dyskretny. Włosy nie mogą być za długie, powinny być starannie uczesane lub spięte.

Dlatego wchodząc w środowisko biznesowe, warto postawić na klasyczną elegancję, która podkreśli nasz profesjonalizm i wiarygodność. Inaczej rzecz się ma w przypadku zawodów artystycznych i studentów, w przypadku których dozwolona jest większa indywidualność w wizerunku. Kreatywny strój jest mile widziany, można też  sobie pozwolić na większą nonszalancję w stroju. W tej grupie znajdują się muzycy, artyści, pisarze, aktorzy czy dziennikarze. Najwięcej ograniczeń jest w biurach, bankach, czy sieciach handlowych gdzie ubiór jest narzucony z góry i żadne, jakiekolwiek odstępstwa czy modyfikacje nie są dozwolone.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej