Strój odzwierciedla nastrój

Na ulicach miast widzimy dziś mnóstwo różnorodnie ubranych ludzi. W obecnych czasach wszystko jest modne. Dozwolone są też różne kombinacje i zestawienia ciuchów. Strój może odzwierciedlać nasz charakter i nastrój, ale także może być parawanem za którym można schować swoje prawdziwe oblicze.  Nie trudno zauważyć, że kiedy mamy gorszy dzień, kiepski humor lub coś nam dolega, w szafie szukamy czegoś w odcieniach pastelowych lub szaro-burych.

Tak, abyśmy nie byli zauważeni w tłumie. Natomiast żywe i intensywne kolory dodają nam energii i siły. Mogą poprawić  nastrój i pozwolą odzyskać dobre samopoczucie. W takim  stroju jesteśmy zauważeni, docenieni i wzbudzimy podziw innych. Wbrew pozorom, ubiór w naszym życiu ma bardzo duże znaczenie. I warto ubierać się świadomie. Dobierać  strój zgodnie z upodobaniem, odpowiednio do tego  jak się czujemy lub jak chcielibyśmy się czuć, czy jak chcielibyśmy być postrzegani przez innych. Nasz wizerunek powinien być spójny z charakterem i sposobem bycia.

Mile widziane jest ubieranie się niestandardowo. Jednak warto zadbać o to, aby nie był to strój zbyt odważny, wyzywający czy wulgarny. Warto więc przemyśleć  swój wizerunek, aby nie być narażoną takie nieporozumienia, niesprawiedliwe oceny i niezasłużone zaczepki. Bo wciąż aktualna jest zasada mówiąca o tym, że jak się widzą tak cię piszą. Ponadto, strój powinien być dostosowany do okoliczności, a w pracy powinniśmy sprawiać wrażanie profesjonalistki.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej