Dieta kapuściana

W odchudzaniu pomaga spożywanie każdego rodzaju zupy. Na przykład bardzo dobrze zrbi naszemu organizmowi odżywcza, ale jednocześnie lekka zupa jarzynowa . Jednak kultową zupą odchudzającą jest kapuśniak.

Jak przygotować taką klasyczną kapuścianą zupę?

Nic prostszego. Do garnka z wodą wystarczy dodać ziemniaki, marchewkę, pietruszkę i seler. Gotujemy do miękkości około 25 minut, potem wrzucamy kiszoną kapustę i gotujemy około 20 minut.

Do zupy można też dodać kostkę rosołową, doprawić pieprzem i wegetą oraz listkiem laurowym. Po ugotowaniu zupę studzimy i wkładamy do lodówki, aby można było ją spożywać przez kilka dni. Na bazie kapuśniaku można stworzyć bardzo interesującą, siedmiodniową dietę. Pierwszego dnia należy jeść wszystkie owoce oprócz bananów, pić gorzką herbatę, czarną kawę, sok z żurawin i wodę. Natomiast zupy możemy jeść ile chcemy.

W drugim dniu należy jeść świeże surowe lub gotowane warzywa. Unikając fasoli i słodkiej kukurydzy. Na obiad możemy zjeść pieczony kartofel z masłem. W tym dniu nie należy jeść owoców, a zupę jedzmy do woli. Dzień trzeci to połączenie produktów obu wcześniejszych dni, ale eliminując pieczonego ziemniaka. W czwartym dniu należy zjeść osiem bananów, pić chude mleko i jeść zupę ile tylko chcemy. W dniu piątym możemy pozwolic sobie na 500 g gotowanej wołowiny, kurczaka lub rybę i 5 pomidorów. Może być kurczak lub ryba zamiast wołowiny. Należy wypić 10 szklanek wody i przynajmniej raz zjeść zupę. W dniu szóstym jemy wołowinę i warzywa, unikamy pieczonych ziemniaków i przynajmniej raz spożywamy zupę. Dzień siódmy to pora na brązowy ryż oraz warzywa, nisko słodzone soki owocowe i przynajmniej raz zupa.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej