Zupy odchudzające

Zupy są bardzo dobry sposobem na odchudzanie. Jedząc je, na pewno nie przybędzie nam zbyt wiele kilogramów. Zaletą zup odchudzających jest to, że można je łatwo przyrządzić i od razu zrobić na kilka dni, by potem tylko wyciągać z lodówki i podgrzewać. Zupy się przygotowuje szybko, są one naprawdę smaczne i pożywne. Składają się zwykle z wielu pożywnych i zdrowych składników takich jak: warzywa, przyprawy, ryż lub makaron zamiast ziemniaków lub fasoli.

Jako bazę zupy można też użyć mięso, np. kurczak czy wołowina. Warto uświadomić sobie, że dobra zupa i dodatkowa dieta pomoże nam zrzucić nawet kilkanaście kilogramów w ciągu tygodnia. Jedząc zupy codziennie, dostarcza się organizmowi o 100 kalorii mniej niż przy diecie bez zupy. Stosując zupę, zmniejszamy też łaknienie, bo po zjedzeniu zupy czujemy się bardziej najedzeni przy mniejszej ilości kalorii. Zupa zawiera ponadto dużo wody. Bardzo dobrym połączeniem jest lekka sałatka z dużą ilością warzyw zawierających dużo wody plus zupa.

Jeśli brakuje nam energii po zjedzeniu takiego posiłku, to dodajmy do tego chleb pełnoziarnisty. Zupa to doskonałe danie na wiosnę,  kiedy w ogródkach mamy spory wybór świeżych warzyw. Jednak może być ona również smaczna i pożywna zimą. W celu jej przygotowania możemy wtedy użyć gotowych mrożonych mieszanek warzywnych, które kupimy z każdym sklepie spożywczym

Zupę można zabielić niskotłuszczową śmietaną która da nam więcej energii ale też więcej kalorii.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej