Masaż odchudzający

Powszechnie wiadomo, że masaż jest zbawienny dla naszego ciała. Masaże odstresowują, przyśpieszają regeneracje organizmu po ciężkim fizycznym treningu lub kontuzjach. Masaże mogą też pomóc w odchudzaniu. Jednak nie łudźmy się, sam masaż, nawet najlepszy nie  spowoduje, że nagle stracimy zbędne kilogramy. Ale na pewno pomoże.

Masaż brzucha dobrze wpływa na proces budowania masy mięśniowej. A to jest przecież bardzo istotne przy odchudzaniu. Jednak aby zwiększyć masę mięśniową, oprócz masaży, należy też wykonywać ćwiczenia. Masaże mają też wiele innych zalet. Przede wszystkim, masaż poprawia wydajność mięśni. A dzięki temu można dłużej i intensywniej ćwiczyć, co znacznie przyśpieszy proces odchudzania. Ponadto, dzięki masażom ograniczyć można możliwości wystąpienia kontuzji, która przecież mogłaby zahamować cały proces odchudzania. Masaże wpływają także relaksująco na mięśnie oraz na system nerwowy.

Dlatego mogą spowodować, że nie będziemy mieli długich przerw w treningu, a poza tym będziemy bardziej wypoczęci przed rozpoczęciem ćwiczeń. Masaże poprawiają cyrkulacje krwi, przez co węglowodany są szybciej transportowane do mięśni w celu ich odżywienia. Po masażu tlen jest lepiej transportowany, a w połączeniu z dostarczonymi węglowodanami wspomaga wzrost mięśni i spalanie zbędnych kalorii czyli odchudzanie.

Masaż poprzez poprawienie przepływu krwi pomaga usunąć toksyny z mięśni, czym przyśpiesza czas regeneracji mięśni. Można więc ćwiczyć częściej u szybciej zrzucić wagę.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej