Jak się odchudzić?

Z nadwagą walczy wielu Polaków. Jednak zrzucanie wagi nie jest prostym zadaniem i czasem po prostu nie da się tego przetrwać i przychodzą momenty zwątpienia, a żołądek daje znać, że moglibyśmy zjeść wszystko co znajdzie się w zasięgu naszego wzroku. Jednak chcąc osiągnąć efekt, należy zachować dyscyplinę i trzymać się wyznaczonego programu dietetycznego.

Należy przedtem zrozumieć, że wagi nie stracimy z dnia na dzień, a waga będzie spadać i rosnąć w określonych odstępach czasu. Jednak ważne by bardziej zrzucać niż tyć.  Zasada jest taka, że za każdy kilogram za dużo powinno się zrzucić dwa kilogramy. Tylko w ten sposób uda się schudnąć. Każdy człowiek z nadwaga ma swoją metodę poprawy sytuacji, jedne są jednak lepsze, inne gorsze, a jeszcze inne zupełnie nie do przyjęcia. Jest wiele popularnych diet, które można zastosować na sobie.

Ważne, by jadłospis zawierał wszystkie niezbędne składniki odżywcze, wraz z potrzebnymi witaminami i minerałami. Jedną z bardzo popularnych diet odchudzających jest dieta South Beach, która zyskała dużą popularność przez ostatnie lata i jest uznawana za jedną ze zdrowszych i bardziej efektywnych diet odchudzających. Godna polecenie jest też dieta Atkinsa, która powstała w latach 70 i jest dietą niskowęglowodanową, która bazuje na teorii, że ludzie z nadwagą jedzą za dużo węglowodanów.

Popularna jest też dieta Montignaca, w której nie trzeba liczyć kalorii czy ograniczać porcje a jedynie skupić się na zawartości węglowodanów w spożywanych produktach.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej