Nie tylko dieta

Polacy za wszelką cenę starają się odchudzać. Wspomagają się w tym różnorodnymi dietami, które zapożyczają od innych narodów. Na przykład  Dieta South Beach, która  pomaga zastąpić złe węglowodany i tłuszcze ich dobrymi odpowiednikami. Popularna stała się też dieta Atkinsa, która powstała w latach 70 i jest dietą niskowęglowodanową.

Dieta ta bazuje na teorii, że ludzie z nadwagą jedzą za dużo węglowodanów. Dużą popularnośc zyskuje też Dieta Montignaca - Twórcą tej diety jest Michael Montignac. Wedgług jego teorii  tyjmy dlatego, ponieważ źle komponujemy swój jadłospis. Dlatego też nie trzeba liczyć kalorii czy ograniczać porcji, a jedynie skupić się na zawartości węglowodanów w spożywanych produktach. Jeszcze inna - dieta strefowa, jest  stworzona przez Barry'ego Sears'a. Jest to kolejna dieta niskowęglowodanowa. W jej zestawieniach jadłospisowych poziom spożywanych węglowodanów jednak nie jest tak niski jak w diecie Atkinsa czy Montignaca i wydaje się być zdrowszą alternatywą.

Dlatego ten rodzaj diety jest najbardziej polecany osobom otyłym. Jednak odchudzić można się nie tylko za pomocą diety. Są urządzenia pomagające nam zgubić zbędne kilogramy, sporządzane są specjalne, odchudzające herbatki i kawy. Można skorzystać z wielu zabiegów i kuracji odchudzających, a w ostateczności nawet zdecydować się na zabieg chirurgiczny zmniejszający żołądek, aby można było mniej jeść a nie odczuwać głodu. Zgodnie ze zdaniem, że wszystko jest dla ludzi, nie ma przeszkód by zastosować każdy sposób który pozwoli na zrzucenie zbędnych kilogramów.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej