Zielona herbata wspomaga odchudzanie

Kto z nas nie słyszał o odchudzających herbatkach. Nie od dziś herbaty są bardzo popularne jako element odchudzania. Mają też wspaniałe właściwości wspomagające nasz organizm. Jest wiele rodzajów herbatek odchudzających, na przykład herbata zielona, biała czy czerwona.

Zielona herbata jest bardzo wartościowa, bo zawiera polifenole, które mają podobne działanie jak przeciwutleniacze, czyli eliminująwolne rodniki oraz chronią komórki przed uszkodzeniem. Ponadto, zielona herbata produkuje dodatkowe ciepło w organizmie, dzięki czemu spalamy więcej kalorii. Przyśpiesza również nasz metabolizm, co wpływa na lepsze spalanie kalorii.

Najlepiej pić przynajmniej 2-4 zielone herbaty dziennie. Jej smak na początku może wydawać nam się wprawdzie dość specyficzny, ale po kilku dniach da się do niej przyzwyczaić i może nam w końcu smakować bardziej niż zwykła czarna herbata. Należy jednak pamiętać o tym, że herbaty zielonej nie zalewa się wrzątkiem i zbyt długo się nie zaparza, bo wtedy może mieć zbyt gorzki smak.

Zielona herbata ma wiele zalet. Na przykład powoduje, że węglowodany uwalniane są wolniej dzięki czemu nie ma nagłych skoków poziomu cukru we krwi co poprawia spalanie tłuszczy. Natomiast antyutleniacze z herbaty zielonej pomagają zapobiec otyłości poprzez hamowanie wnikania glukozy w komórki tłuszczowe. Ważne jest też, że herbatę zieloną można parzyć 3 razy, a najlepsza jest po drugim parzeniu.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej