Biała herbata pomaga zrzucić wagę

Biała herbata staje się coraz bardziej popularna wśród Europejczyków i Polaków. I choć jest droga, to uznawana jest za bardzo smaczną. Podobnie jak zielona czy czarna, biała herbata produkowana jest z rośliny nazwanej camellia sinensis. Różnica polega między nim na tym, że herbata zielona powstaje z wysuszonych liści, a herbata czarna to dodatkowa fermentacja liści. Zaś biała herbata powstaje z młodych liści oraz pąków herbaty. Herbata biała ma wiele zalet, bo zawiera więcej niż inne, związków wpływających korzystnie i aktywnie na ludzkie komórki takich jak polifenole, czyli przeciwutleniacze.

Podobno zażywanie białej herbaty wpływa na ograniczenie tworzenia się nowych komórek tłuszczowych. Ponadto, stymulują one również istniejące już komórki tłuszczowe do redukcji. Podobnie jak zieloną, herbatę białą można parzyć 3 razy. I tak samo unikamy parzenia jej wrzątkiem. W celach zdrowotnych, należy pić kilka kubków białej herbaty dziennie.

Herbata czerwona Pu-Erh przechodzi dodatkowy proces fermentacji i dłużej leżakuje niż inne herbaty. I choć posiada podobne właściwości jak herbata zielona czy biała, to ma bardziej intensywny smak. Jak widać, właściwości wspomagające odchudzanie ma herbata biała, zielona i czerwona. Aby jednak właściwości te były dobrze wykorzystane, nie dodawajmy do herbaty cukru, a żeby dosłodzić ją, użyjmy miodu. Wtedy dopiero możemy stwierdzić, że odchudzamy się z herbatą.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej