Wczasy odchudzające

Nadwaga potrafi dokuczyć i skutecznie obrzydza nam życie. Walka z nią często bywa syzyfowa pracą, bo zgubiona waga powraca do nas jak bumerang. Czasami nawet w podwojonej wartości. Rzadko udaje nam się pokonać nadwagę. Jeśli próbowaliśmy wielu sposobów i nie ma powodzenia, może warto zdecydować się na odchudzające wczasy. To bardzo dobry pomysł dla osób które nie mają czasu samodzielnie walczyć ze swoją przypadłością, w czasie urlopu, na wyjeździe potrafią się zdobyć na wyzwania.

Wczasy odchudzające to wyjątkowa okazja na zrzucenie wagi, ale także na zabawę oraz pozbycie się emocjonalnych problemów razem z terapeutą. Przez tydzień wolnego od pracy można spokojnie skupić się na własnym ciele i zdrowiu. W ostatnich latach w Polsce powstało wiele nowych ośrodków SPA. Wakacje w takim ośrodku to nie tylko wypoczynek, ale i trwałe korzyści.

Pod warunkiem, że po powrocie do domu nie powrócimy również do złych nawyków żywieniowych i notorycznego obżarstwa. Abyśmy byli zadowoleni z efektów pobytu w SPA, należy bardzo dokładnie zastanowić się nad wyborem ośrodka. A o jego profesjonalności decyduje wiele rzeczy. Na przykład należy sprawdzić w jakim stopniu zaangażowani są profesjonaliści - dietetycy, trenerzy fitness.

Zwykle ośrodki oferują indywidualnego trenera, który instruuje osobę odchudzającą się w każdej chwili. Popularne jest tam pływanie i jazda na rowerze. Program jest przeważnie dostosowany indywidualnie.

 

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej