Wyjazd do sanatorium

Wiele osób nie wie, że ma możliwość wyjazdu do sanatoriów. W Polsce działa nadal wiele ośrodków uzdrowiskowych, do których mogą być kierowani pacjenci na podstawie skierowania lekarza oraz z refundacją NFZ. Warto jest zainteresować się możliwościami wyjazdu do sanatoriów. Uzyskanie skierowania do sanatorium zależy przede wszystkim od tego, jakie są wskazania medyczne.

Do sanatoriów można wyjechać na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza konsultanta. Lekarz podejmuje decyzję na podstawie historii choroby oraz aktualnych badań. Po uzyskaniu skierowania niestety nie można liczyć na szybką możliwość wyjazdu. Minimalny czas oczekiwania na wyjazd do ponad trzy miesiące. Na tak szybki wyjazd mogą liczyć przede wszystkim osoby, które czekając w kolejce mają możliwość skorzystania wyjazdu za inną osobę, która zrezygnowała z danego wyjazdu do sanatorium. Jednak maksymalny czas oczekiwania na wyjazd może wynosić nawet ponad szesnaście miesięcy.

Należy przy ubieganiu się o wyjazd do uzdrowiska brać również pod uwagę to, że mają one różna jakość i warunki pobytu. Wiele sanatoriów jest słabo finansowana, co oczywiście przekłada się na żywienie czy jakość oferowanych zabiegów, noclegu. Wiele sanatoriów jest w stanie zapewnić pacjentom bardzo wysoki poziom pobytu oraz leczenia. Do takich uzdrowisk zaliczane jest miedzy innymi to, które znajduje się w miejscowości wypoczynkowej Busko Zdrój. Do tego sanatorium kierowani są pacjenci, którzy cierpią na reumatyzm, choroby skóry, stany pourazowe układu kostno-mięśniowego.

Za najlepsze sanatoria uznaje się te, które czerpią odpowiednio duże środki finansowe ze strony władz lokalnych, które w ten sposób dbają o przyciągnięcie turystów do danej miejscowości.

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej