Co daje wyjazd do sanatorium?

Na wyjazd do sanatoriów można bardzo długo czekać, ale gdy uda się wreszcie wyjechać można znacznie poprawić własne zdrowie. Niezwykle ważne jest w przypadku każdego wyjazdu do sanatoriów branie pod uwagę, że możemy trafić na różne warunki. Dobrze jest zorientować się do jakiego uzdrowiska się udajemy i na jaką jakość usług możemy liczyć. Niestety wiele sanatoriów oferuje bardzo niski poziom usług, co wynika przede wszystkim z braku remontów, które są w danym sanatorium organizowane.

Bardzo często jest to problem dofinansowania, które nie jest wystarczające ze strony władz centralnych. W tych sanatoriach, które nie mogą korzystać z dofinansowania, które płynie ze strony władz lokalnych bardzo trudno jest uzyskać odpowiednią jakość świadczonych usług. Jednak wiele sanatoriów nie tylko potrafi oferować niezwykle wysoki poziom świadczonych usług, doskonałe zabiegi lecznicze, ale również usługi dodatkowe. W celu zwiększenia środków pozyskiwanych przez sanatoria wiele z nich decyduje się na wprowadzenie zabiegów SPA, które są dodatkowo płatne dla pacjentów, ale jednocześnie zapewniają znacznie ciekawszy i lepszej jakości pobyt.

Na wyjazd do sanatorium może liczyć każdy pacjent, który uzyska skierowania od lekarza na podstawie wskazań do wyjazdu w celu poprawy zdrowia po przebytych chorobach, operacjach. Takie skierowanie można uzyskać u lekarza, który ma podpisaną umowę z NFZ .

Do każdego skierowania muszą być dołożone aktualne badania oraz opis choroby. Decyzję o wyjeździe podejmuje w ostateczności lekarz konsultant. Należy, jednak brać pod uwagę, że istnieją również liczne przeciwwskazania w zakresie możliwości uzyskania skierowania na wyjazd do sanatoriów, co często wynika z faktu, że pacjent cierpi na bardzo poważne schorzenia lub jest niesamodzielny w codziennym funkcjonowaniu.

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej