Operacje palca u nogi

Operacja palca u nogi zdaje się być bardzo prostym zabiegiem wykonywanym w szpitalach na oddziałach ortopedii, jednakże jest to operacja, która niesie tyle samo ryzyka co inne operacje ortopedyczne. Nie tylko chodzi o samo udanie się zabiegu, i możliwość dobrego funkcjonowania pacjenta na co dzień, ale również chodzi o estetykę palców stopy. Otóż w zależności od schorzenia, w tym haluksów tudzież palca młotokowatego jest wiele innych. Jednakże są to dwa przypadki najczęściej spotykane w chirurgii. Leczenie owych zwyrodnień i deformacji palców oraz stopy poprzez zabiegi ortopedyczne są niezbędne. Zwyrodnienia są wynikiem za ciasnego obuwia, jak również zwyrodnień powstałych przez lata.

W przypadku rozwoju zwyrodnienia początkowego, takie przypadki można leczyć bezoperacyjne. Jednak w przypadku, jeśli zwyrodnienie jest już znaczące, wtenczas lekarze ortopedzi zalecają operację.

Dopóki zwyrodnienie nie jest zbyt uciążliwe, pacjenci zwykle nie zwracają uwagi na takie „szczegóły”. Dopiero jak zaczyna coś przeszkadzać, np. trudno jest znaleźć odpowiednie obuwie, wtenczas pojawia się problem. W takich przypadkach niestety jest już zwykle za późno na terapię bezawaryjną. Nie pomagają zarówno rehabilitacje, jak również specjalne separatory. Zabiegi ortopedyczne nie są mocno skomplikowane, jednak wymagają ręki dobrego fachowca, który w precyzyjny i profesjonalny sposób zoperuje zdeformowaną część stopy pacjenta. Niezaparowane palce będą prowadziły do kolejnych bolesnych powikłań, powstawania modzeli, tudzież odcisków. Zabiegi ortopedyczne to wstęp, który ma za zadanie ulżyć pacjentowi. Lekarz po zabiegu może zlecić noszenie wkładek ortopedycznych, czy osłonek na palce. Po operacji tego rodzaju zwykle noga jest wkładana w gips i podawane są zastrzyki przeciwzakrzepowe.

 

Zobacz także

Specjalista kardiolog

Zdrowie to niezwykle ważny aspekt naszego życia. W sumie to można się pokusić o stwierdzenie, że bez zdrowia nie...

Czytaj dalej

Czy integracja sensoryczna twojego dziecka nie odbiega od normy?

​Być może twoje dziecko nie lubi chodzić w ubraniu, a niektóre materiały powodują u niego dyskomfort. Może...

Czytaj dalej